Kamerunské kozy

Diskuse

Vaše jméno:
E-mail:
Web:
Předmět:
Text:
Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.
Jsou zakázány veškeré HTML tagy. Webové adresy budou na odkazy
převedeny automaticky.
odpověď na dotaz
Napsal Zuzana Frantová dne 7.7.2014 v 9:15:50

Dobrý den pani Hlaváčková,z věkem kozlíka by neměl být vůbec žádný problém.Já dávám kůzlátka též ve 2 měsících.Mys­lím,že je problém v tom,že je sám.Koza je stádové zvíře nemůžou být sami.Když jsem začínala z chovem měla jsem jednu kozičku samotnou témeř rok.Pořád mečela a byla smutná.Časem jsme začli pořizovat další a další a bylo to hned lepší.Zkuste kozlíkovi pořídit aspoň jednu kamarádku.

chov koz kamerunských
Napsal Jana Novotna dne 21.9.2014 v 12:50:41 - mail

Dobrý den,potřebovala bych radu.Manžel dostal k narozeninám kozu kamerunskou stáří 5 let údajně by měla být březí.Nyní se s manželem dohadujeme,zda udělat výběh i se slepicemi nebo odděleně. Já osobně si myslím že by s tím problém být neměl.Nyní ji máme volně u baráku a stále má průjem což také řešíme jestli jí nemůžou vadit tůje a nebo nám pije vodu z bazénu a jezírka ,přestože má svojí čistou.Jestli nemůže být i v tom problém.Děkuji za odpověd.Novotná

Nová kozička
Napsal Kaniová Hana dne 4.10.2014 v 9:30:23 - mail

Dobrý den, můj otec dostal na narozeniny dvě 3 měsiční kozičky, jednoho kozlíky a moc nádhernou kozičku… celou dobu byla kozička hrozně zvědava a vlezla uplně všude a kozlík byl spiš plachý a ani si moc nehrál…pak se stalo hrozné neštěstí a kozička nám umřela, cela rodina jsme to oplakali. Nechtěli jsme ať je sám, tak jsme rychle sehnali novou kozičku, ale je asi o 3 měsíce starší. Náš kozlík vypadá jako by vjeli do něho všichni čerti, skače kolem ni, skotačí, staví se na zadní a chce se sní přetlačovat. Znamená to že má radost?? Ještě jsme ho takového nezažili. A neni problem že je o 3 měsíce starši? Děkuji moc za odpověď a radu :)

koza kamerunská
Napsal Soňa Zahradníková dne 20.10.2014 v 20:27:25 - mail

Dobrý den,Omlouvám se,že ruším ale koukala jsem na Vaše stránky na internetu a měla bych pár dotazů ohledně kozy kamerunské.A byla bych moc ráda,,kdyby jste si na mě udály pár minut a odepsaly mi..Kozu kamerunskou máme prvně od letošního března,,v létě porodila krásné dvě kůzlata :)Máme je venku společně s ovcemi které chováme,a které jsou zvyklé být v zimě na venku jen pod přístřeškem,,ke kterému jsme přitloukly ze dřeva jakoby místnost,mají tam zhruba 30 cm podestýlky kterou už nevybírám..Takže se chci zeptat zdali by vydržely zimu ve stlučené nezateplené boudě? Nebo ji máme zateplit polystryenem? Myslíte,že zimu by tam vydržely?Děkuji za Váš čas a popřípadně odpověd :)Soňa Zahradníková

dotaz na chov kamerunských koz
Napsal Jan Takáč dne 2.2.2015 v 10:01:01 - mail

Dobý den,máme u Lipnice n/S nevyužitou pastvinu po koních, celkem něco přes jeden hektar.Chtěli bychom pastvinu která ležela vloni ladem využít a pořídit si živé sekačky na trávu …Můžeme se někdy u Vás zastavit, podívat se na Váš chov a případně se domluvit na koupi kůzlat případně chovné kozy a kozla na chov ?Nevím kde kozy chováte, prosím o kontakt .DěkujiJan TakáčTel. 602 218 057

kozy a ohradník
Napsal Mojmír Koplík dne 14.3.2015 v 10:22:40 - mail

Dobrý den, bydlíme na Moravě, obec Rusava, chováme cca 9 ovcí + mladé a 1 berana. Chalupu i okolní pozemky máme ve velkém terasovitém kopci původně 40 let neobdělávaném(ná­lety, růže, ostružiny. Z důvodu kopce, teras a pozemků, které nevlasníme (jen užíváme) není možno tyto pozemky celé oplotit(hojně využíváme ohradník se silným zdrojem) Máte nějaké zkušenosti s kamerunskou kozou a ohradníkem?Moc děkuji za názor. Mojmír Koplík

odpověď Vám všem
Napsal Zuzana Frantová dne 22.3.2015 v 18:40:01

Dobrý den Vám všem dotazovaným.Bohužel kamerunské kozičky už nemám,ale ráda Vám všem poradim ze svých mnoholetých zkušeností :-)

Jana Novotná
Napsal Zuzana Frantová dne 22.3.2015 v 18:44:56

Dobrý den pani Novotnákozička může být ve výběhu z ostatními zvířaty i malé kůzle.Průjem si myslím že bude nejzpíš z bazénu určitě dávate do vody modrou skalici nebo chlor na to opravdu velmi opatrně.Pokuste se kozičce zamezit přístup k bazénu.Ve stromkách se moc nevyznám jelikož kozy sežerou témeř vše nemám na zahradě nic.

Hana Kaniová
Napsal Zuzana Frantová dne 22.3.2015 v 18:52:01

Dobrý den,pani Kaniová problém ve věku mezi kozlíkem a kozičkou neni.Je problém v délce kdo je u vás dýl.Jelikož je u Vás kozlík dýl a kozička je nová ukazuje kozlík nadřazenost.Je to to samé jako u psů ve smečce.Teď záleží na tom jak se zachová kozička.Když bude dominantní tak si vybojuje své místo ve stádečku pokud ne bude odstrkovaná.Tento případ jsem bohužel měla.Novou kozičku mi odstrkovali od jídla ostatní tak dlouho až mi bohužel pošla.

Soňa Zahradníková
Napsal Zuzana Frantová dne 22.3.2015 v 18:56:30

Dobrý den,pani Zahradníková kozičkám zima nevadí.Já je mívala v nezateplené boudě i v –20stupňů.Kozičkám vadí spíše průvan na to velmi opatrně.Pokud budete kupovat nové kozičky od chovatelů pokaždé se zeptejte jak jsou kozičky zimované pokud koupíte kozičku starší a je zvyklá na teplé ustájení a pak jí necháte venku byl by velký problém.

1, 2, 3, 4
Webdesign: Jan Pecha, 2009

TOPlist